24.02-25.02.2023

Jaunumi

  • 16-02-2023 13:32

    Zināmi pirmie Latvijas rallija čempionāta ieskaites punktu ieguvēji

    Pagājušās nedēļas izskaņā, notiekot ziemas rallijam “Sarma”, startēja Latvijas rallija čempionāta 2023. gada sezona. Rallija ekipāžām veicot sešus ātrumposmus 85,56 km garumā, par sacensību uzvarētājiem kļuva Timmu Korges / Arro Vahtras (“Mitsubishi Lancer Evo X”) ekipāža, otro labāko rezultātu uzrādīja Mārtiņš Sesks / Renārs Francis (“Škoda Fabia R4”), bet trešais ātrākais rezultāts Karlam Pederam Nordstrandam / Johanam Johansonam (“Škoda Fabia Proto”).

Atgādināsim, ka Latvijas rallija čempionāta, Latvijas vēsturiskā rallija kausa, kā arī Latvija rallijsprinta kausa posmos kopvērtējuma punktus saņem katras ieskaites grupas 15 ātrākās ekipāžas. Ātrākā ekipāža saņem 30 punktus, otrās vietas ieguvēji 24, bet piecpadsmitā ātrākā ekipāža tiek pie viena punkta. (Pilnu punktu tabulu skatīt šīs ziņas turpinājumā.)

Tāpat Latvijas rallija čempionātam reģistrētās ekipāžas sacenšas arī par “Power Stage” papildpunktiem, trim ātrākajām ekipāžām attiecīgi saņemot 5 punktus par ātrāko rezultātu, 3 punktus par otro rezultātu un 1 punktu par trešo rezultātu.

Jāpiemin arī, ka Latvijas rallija čempionāta Junioru ieskaites dalībniekiem ir paredzēta cita veida papildpunktu sistēma. “Power Stage” vietā talantīgajiem jauniešiem paredzēti “Bonus” sistēma, piešķirot vienu papildu punktu katra ātrumposma labākā rezultāta īpašniekam.

Latvijas rallija čempionāts

Cīņa par Latvijas rallija čempiona nosaukumu norisinās kopumā septiņās ieskaites grupās – LRČ 1, LRČ 2, LRČ 3, LRČ 4, LRČ 5, LRČ 6 un LRČ 7, kā arī Junioru ieskaitē. LRČ 1 ieskaites grupā, kas paredzēta ekipāžām ar WRC, S2000 un Proto automašīnām, vadībā izvirzījies jaunais norvēģu talants Karls Peders Nordstrands, kurš rallija kopvērtējumā finišēja trešajā pozīcijā. Nordstrands nopelnīja maksimāli iespējamo punktu skaitu jeb 35 punktus (30 par uzvaru ieskaites grupā un 5 par uzvaru “Power Stage”), kamēr viņam seko Elviss Hermanis un Mareks Švarcs-Švampāns ar attiecīgi 27 un 22 punktiem.

LRČ 3 ieskaites grupā, pie kuras pieder ekipāžas, kas startē ar N4, Rally2 Kit Car un Rally3 automašīnām, līderpozīciju pēc pirmā posma ieņem Latvijas vadošais rallija pilots Mārtiņš Sesks (35 punkti), bet aiz viņa Ģirts Torgans (27 punkti) un Iļja Zakmans (22 punkti).

LRČ 4 ieskaites grupā, kurā startēt var ar R2, R3, Rally4, Rally5, kā arī tehniskajiem noteikumiem atbilstošām A grupas automašīnām, visi rallija “Sarma” dalībnieki bija ārvalstnieki – trīs igauņu ekipāžas, un trīs ekipāžas, kuru ārvalstu piloti startēja ar Latvijas Automobiļu federācijas izsniegtām licencēm. Rallija izskaņā, čempionāta vadībā izvirzījusies igauņa Karla-Markusa Sei ekipāžai, kas Gulbenes novada ātrumposmos izcīnīja 31 punktu, bet ar attiecīgi 29 un 24 punktiem seko soma Isaka Hatanmā un igauņa Karla Johanesa Visnapū ekipāžas.

Viskuplāk pārstāvētajā LRČ 5 ieskaites grupā (pilnpiedziņas automašīnām ar dzinēja tilpumu līdz 4000 cm3) par līderi ar 35 punktiem kļuvis rallija “Sarma” uzvarētājs Timmu Korge. Latvijas rallija vecmeistars Jānis Vorobjovs ticis pie 27 punktiem, bet ar 21 punktu trešajā pozīcijā ierindojas Miks Ķenavs, kurš bija ātrākais arī starp visiem Latvijas rallijsprinta kausa posma dalībniekiem.

LRČ 6 ieskaites grupā (aizmugures piedziņas automašīnām ar dzinēja tilpumu līdz 4000 cm3), vadībā izvirzījies rallijkrosa braucējs Ronalds Baldiņš (35 punkti), kuram seko Zigurds Kalniņš (27 punkti) un Gatis Babris (22 punkti).

Visbeidzot, LRČ 7 ieskaites grupā (vienas ass piedziņas automašīnām ar dzinēja tilpumu līdz 2000 cm3) igaunis Oskars Mannamets ticis pie 35 punktiem, 8 punktus tālāk seko Madars Dīriņš, bet ar 22 punktiem trešajā vietā atrodas Ivo Ķilpis, kurš, neraugoties uz kūleni rallija pirmajā ātrumposmā, spēja sasniegt sacensību finišu.

LRČ Juniors ieskaitē, kurā piedalās tie piloti, kuru vecums nepārsniedz 27 gadus, un kuri sacensībās startē ar vienas ass piedziņas automašīnām, pirmajā pozīcijā izvirzījies Karls-Markuss Sei, savukārt trijniekā arī Oskars Mannamets un Isaks Hatanmā.

Latvijas vēsturiskā rallija kauss

Atgādināsim, ka Latvijas vēsturiskā rallija kausa izcīņā drīkst startēt ar automašīnām, kas saražotas līdz 1997. gada 31. decembrim. Tāpat Latvijas vēsturiskā rallija kausa kontekstā jāņem vērā, ka dažādās sacensībās var atšķirties sportiskās distances garums. Ja standarta garums noteikts 60 km (+/- 15%) garumā, tad garākas distances sacensībās tiek piemērots paaugstināts koeficients – sacensībās ar sportisko distanci 90 km (+/- 15%) garumā tiks piemērots koeficients 1,5, bet sacensībās ar 120 km (+/- 15%)  distanci – koeficients 2,0.

Un tā RK 11 ieskaites grupā (automašīnām ar dzinēja tilpumu līdz 4000 cm3) par līderi kļuvis Kristaps Dzīvītis, bet RK 10 ieskaites grupā (vienas ass piedziņas automašīnām ar dzinēja tilpumu līdz 2000 cm3) vadībā izvirzījies Ēriks Kursišs – abu pilotu vadītajām ekipāžām pa 45 punktiem (30 punkti par uzvaru posmā, kas piereizināti ar koeficientu 1,5).

Latvijas rallijsprinta kauss

Latvijas rallijsprinta kausa izcīņas kopvērtējuma vadībā RK 8 ieskaites grupā (automašīnām ar dzinēja tilpumu līdz 4000 cm3) nonācis Miks Ķenavs (30 punkti), kuram arī absolūtu ātrākais rezultāts starp visiem rallijsprinta dalībniekiem. Ar 24 punktiem seko Mareks Švarcs-Švampāns, bet Vigo Rubenis nopelnījis 21 punktu. RK 9 ieskaites grupā (vienas ass piedziņas automašīnām ar dzinēja tilpumu līdz 3000 cm3) maksimālos 30 punktus saņēma Gatis Babris, itālim Džovanni Trentinam 24 punkti, bet 21 punkts Jānim Liepam.

 

Ar pilnu kopvērtējuma tabulu katrā no ieskaites grupām iespējams iepazīties Latvijas rallija čempionāta oficiālajā interneta mājaslapā www.autorally.lv.

Latvijas rallija čempionāts, Latvijas vēsturiskā rallija kauss, kā arī Latvijas rallijsprinta kauss turpināsies nākamnedēļ, kad 24. un 25. februārī norisināsies ziemas rallijs “Alūksne”.

Informāciju par Latvijas rallija čempionātu meklē mūsu oficiālajā interneta vietnē www.autorally.lv, kā arī sociālo tīklu kontos Facebook, Instagram, Twitter.

 

Individuālais vērtējums rallija posmā:

Vieta

Punkti

1.

30

2.

24

3.

21

4.

19

5.

17

6.

15

7.

13

8.

11

9.

9

10.

7

11.

5

12.

4

13.

3

14.

2

15.

1

 

Individuālais vērtējums Power Stage:

Vieta

Punkti

1.

5

2.

3

3.

1

 

 

Foto: Latvijas Rallija Čempionāts