Sezona: 2013
17.08.2013

Jaunumi

  • 19-08-2013 16:07

    Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis uzvar rallijsprintā „Viduslatvija”

    Sestdien Jēkabpilī bija īsti svētki rūcošo lidotāju, peldētāju un braucēju cienītājiem. Jau otro gadu te tiek rīkoti „Motoru svētki”, kur viens no galvenajiem notikumiem ir rallijsprinta sacensības. Šogad rallijsprints „Viduslatvija” tika iekļauts Latvijas rallijsprinta čempionāta un kausa izcīņas kalendārā.

Viesmīlīgie jēkabpilieši uzgavilēja katrai no 40 startējošajām ekipāžām, bet visskaļākās ovācijas tika jēkabpilietim Mārtiņam Svilim ar stūrmani Ivo Pūķim. Un pelnīti, jo tieši viņi bija visātrākie rallijsprinta kopvērtējumā.

Skatītāju atbalsts bija nenoliedzami jūtams, piedevām vēl labie laikapstākļi, pašu pozitīvais noskaņojums un beigās vēl arī uzvara – ekipāža atzīst, ka viss kopā viņiem radījis patiešām svētku sajūtu.

„Prieks par uzvaru, protams, bet vēl jo vairāk tādēļ, ka beidzot izdevās finišēt paša mājās notiekošā sacensībā. Paldies Jāņa Vorobjova ekipāžai par lielisko cīņu, viņš bija patiešām spēcīgs konkurents. Pirms pilsētas ātrumposmiem mūs šķīra tikai 1,14 sekundes!”, ir gandarīts Mārtiņš Svilis.

Dzimtajā pusē notiekošie ralliji Svilim līdz šim nav bijuši veiksmīgi – pirms diviem gadiem rallijā „Jēkabpils-Madona” pēc lieliski iesāktas pirmās dienas, otrajā finišēt neizdevās, arī pagājušā gada rallijsprintā te piedzīvota avārija.

Sportisti atzīst, ka „Viduslatvijas” ātrumposmi bija gana ātri un sarežģīti, īpaši jau pilsētas dops – ne velti te finišu nesasniedza vairākās no spēcīgākajām rallijsprinta ekipāžām. Arī Sviļa automašīna otrreiz ātrumposmu pilsētas ielās brauca ar šķību, pret ceļa apmali uzsistu aizmugurējo riteni.

„Varbūt tas palīdzēja labāk izbraukt līkumos, jo otrajā reizē braucot šo ātrumposmu, mūsu laiks bija labāks”, smejas stūrmanis Ivo Pūķis. „Pilsētas ātrumposms patika vislabāk, te organizatori bija pacentušies ar vairākiem interesentiem elementiem – gan platie ātruma slāpētāji, gan drifts aplī, kas bija jāizbrauc pretēji ikdienas braukšanas virzienam, un tik daudz skatītāju kā Jēkabpilī līdz šim rallijsprinta sacensībās nebija redzēts”.

Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis saka paldies svētku organizatoriem, visiem jēkabpiliešiem un saviem atbalstītājiem „Adugs”, „Latgran”, „DLLA”, „Marteks Auto”, „Burda”.

Dace Janova. Foto: Dace Janova, www.4rati.lv

Jaunumi Tviterī: