30.06.2012

Jaunumi

  • 02-07-2012 13:53

    Rallijsprintā „Gulbis 2012” favorīti nostiprina pozīcijas

    Latvijas rallijsprinta čempionāta piektais posms rallijsprints „Gulbis 2012” nostiprinājis klašu kopvērtējumu līderu pozīcijas, jo tieši galvenie favorīti guvuši uzvaras sestdien aizvadītajā sacīkstē.

Tā kā šis rallijsprinta posms nenotika kopā ar Latvijas rallija čempionātu, tad, kā paredz nolikums, kopvērtējuma punktu tabula tiek izmantota ar koeficientu 1,5. Tas nozīmē, ka, ja apvienotajos posmos par uzvaru tiek gūti 11 punkti, tad atsevišķajā sacīkstē – 16,5.

Road klasē šā gada otro uzvaru piecos posmos guva Kaspara Borga/Andra Pāpes duets, kas ļāvis nostiprināties čempionāta kopvērtējuma līderpozīcijā. Ar stabiliem top-3 rezultātiem otrie ir Elmārs Tikums/Arnis Modris, bet šobrīd trešajā vietā ir galvenie favorīti Edgars Trūps/Māris Freibergs, kuri Cesvaines puses sacīkstē guva tikai ceturto vietu. Tomēr vadošais trijnieks ir tik cieši kopā, ka atlikušajos posmos viss vēl var mainīties.

1600 klasē pie trešās uzvaras šosezon tika Raivja Ozoliņa/Jāņa Veilanda ekipāža, nostiprinoties čempionāta līderpozīcijā. Savukārt pēc uzvaras iepriekšējā sacīkstē Madonā otro vietu guva Kaspara Kaņepa Kalniņa/Artūra Šimina ekipāža. Vienība nestartēja seriāla pirmajos trīs posmos, taču Madonas un Cesvaines posmi aizvadīti lieliski, kā rezultātā komanda pacēlusies uz trešo vietu kopvērtējumā. Atlikušo trīs posmu intriga – vai otrajā vietā esošā Mārča Strautiņa/Gunta Mūrnieka ekipāža centīsies noķert līderus Ozoliņu/Veilandu, vai ļaus Kaņepam Kalniņam/Šiminam apdraudēt otro vietu?

Tiesa, ātrāks par latviešiem šajā klasē „Gulbī” bija igaunis Rasmuss Ūstulnds, taču viņa rezultāts netiek vērtēts LČ ieskaitē.

4WD klasē trešo uzvaru piecos posmos čempionāta ieskaitē sasniedza Jānis Patmalnieks un Rolands Ziemelis un, lai arī sekotāji Edgars Enkurs/Ainars Jankovičs guva otro vietu, Patmalnieka ekipāža vēl nedaudz palielinājusi pārsvaru kopvērtējumā. Rimants Kalniņš/Jānis Siliņš saglabā kopvērtējuma trešo vietu, lai gan sacīkstē izstājās.

2WD Open klasē Pēc ilgāka pārtraukuma sacīkste izdevās Jāņa Berķa/Edgara Čeporjus ekipāžai – uzvara rokā. Tas gan pašlaik neļauj pakāpties augstāk par piekto vietu kopvērtējumā. Ekipāža uzvarējusi abos finišētajos posmos, tomēr trīs izstāšanās vai palikšana bez ieskaites pārējās sacīkstēs ir pārāk smags trieciens cerībām uz čempiontitulu. Situācija seriālā gan ir saspringta – Berķis (27,5 punkti) tikai par diviem punktiem atpaliek no otrās un trešās vietas dalītājiem – Ģirta Torgana un Kaspara Brenča ekipāžām (pa 29,5 punktiem), vēl šajā kompānijā arī Viesturs Tilgass (28 punkti). Klases līderi šobrīd ir Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs, kuri, rallijsprinta ieskaitē startējot tikai trijos no pieciem posmiem, vienalga sakrājuši 36,5 punktus.

4WD Open klases pārstāvji guva rallijsprinta „Gulbis 2012” absolūtās ieskaites pirmās sešas pozīcijas. Labākie bija ārpus rallijsprinta čempionāta ieskaites startējošie Mārtiņš Svilis/Aivis Aizsilnieks, Dmitrijs Tagirovs/Anna Zaveršinskaja un Jānis Feldmanis/Anrijs Jesse. Lielā rallija zvaigznēm sekoja rallijsprinta šīs klases līderi: Edijs un Kārlis Bergmaņi, Mārtiņš un Andris Skakauski un Gints Bremze/Toms Freibergs. Šādā secībā trīs ekipāžas arī atrodas Latvijas rallijsprinta čempionāta vadībā.

Junioru kausā Cesvainē pirmajās trijās vietās Ralfs Sirmacis, Emīls Blūms un Ēriks Ozoliņš, kuri šādā secībā ir līderi arī kopvērtējumā. Komandu vērtējumā ar vienādu punktu skaitu posmu noslēdza PR Racing Team (Nauris Bruņinieks, Atis Bruņinieks, Vilnis Freijs, Emārs Tikums) un www.rjtaem.lv (Raivis Ozoliņš, Edgars Enkurs, Kaspars Brencis). Nolikuma nosacījumi gan uzvaru nodeva PR Racing Team rīcībā. Kopvērtējuma vadībā atrodas www.rjteam.lv.

Viesturs Saukāns, LAF Preses dienesta vadītājs. Foto: Dace Janova, www.4rati.lv