30.06.2012

Jaunumi

  • 29-06-2012 14:11

    OKartes Autosporta Akadēmijas jaunieši uz starta Cesvainē, Vecpilī un Zviedrijā

    Šajā nedēļas nogalē trīs dažādās sacensībās uz starta izies deviņi OKartes Autosporta Akadēmijas jaunieši. Septiņi startēs rallijsprintā „Gulbis” Cesvaines pusē, viens brauks autokrosā Vecpilī, vēl viens – rallijkrosā Zviedrijā.

Lielākais notikums noteikti ir 16 gadus vecā jēkabpilieša Reiņa Nitiša debija Eiropas autokrosa čempionātā Holjesā, Zviedrijā. Nitišs, kurš pērn palika ceturtais OKartes Autosporta Akadēmijas finālā, šosezon ar labiem panākumiem startē starptautiskās rallijkrosa sacensībās, bet Eiropas čempionātā viņam šī būs debija. Pirms sacensībām Reiņa Peugeot 206 automašīna piedzīvojusi tehniskus uzlabojumus, tomēr diez vai jaunietis var cerēt uz ļoti augstiem sasniegumiem jau pirmajā posmā – uz starta Super 1600 klasē izies 31 dalībnieks! Tādējādi par labu sasniegumu varēs uzskatīt iekļūšanu kaut vai C finālā, tātad starp 20 labākajiem. Interesanta būs Reiņa cīņa ar Stīvu Roklandu, kurš pērn uzvarēja Fiesta Sporting Trophy Shootout finālsacensībās Lielbritānijā, balvā iegūstot iespēju gadu strādāt Ford WRC rūpnīcā M-Sport.

Cesvainē risināsies Latvijas rallijsprinta čempionāta piektais posms, un šeit uz starta izies uzreiz septiņi OKartes Autosporta Akadēmijas pārstāvji – Ralfs Sirmacis, Emīls Blūms, Ēriks Ozoliņš, Ģirts Vītiņš, Kristaps Feldmanis, Mārtiņš Lapiņš un Andris Orniņš. OKartes Autosporta Akadēmijas rallija komandas ekipāža Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs šobrīd Latvijas rallijsprinta čempionātā ieņem otro vietu 2WD Open klasē un ir līderi junioru vērtējumā. Emīls Blūms/Ilmārs Vecgailis, savukārt, tikuši pie jauna auto, VW Golf nomainot pret Honda Civic Type-R. Ēriks Ozoliņš un Ģirts Vītiņš ar katru sacīksti brauc arvien ātrāk un junioru kausa kopvērtējumā šobrīd ieņem pozīcijas uzreiz aiz Sirmača un Blūma. Kristaps Feldmanis, Mārtiņš Lapiņš un Andris Orniņš startēs ROAD klasē, un visi trīs uzskatāmi par šīs ieskaites jaunpienācējiem. Lapiņš rallijā aizvadīs pirmās sacensības, bet Feldmanis un Orniņš – tikai otrās pēc debijas šī meneša sākumā notikušajā Madonas rallijā.

Vēl viens OKartes Autosporta Akadēmijas jaunietis – Toms Ziedāns – šajā nedēļas nogalē startēs Latvijas autokrosa čempionāta 3.posmā Vecpils trasē. Lai gan pirmie divi posmi Tomam nebija veiksmīgi un faktiski izslēguši viņu no čempiontitula pretendentu saraksta, Ziedāns pierādījis sevi kā pietiekoši ātrs braucējs, lai cīnītos par uzvarām jebkurās autokrosa vai rallijkrosa sacīkstēs, kurās piedalās.

„OKartes Autsporta Akadēmijas” galvenais sponsors ir OKarte. Projektu atbalsta arī If Apdrošināšana un Ford. „OKartes Autosporta Akadēmijas” rallija komandai sporta riepas nodrošina Kumho. Labvēļi ir arī Latvijas Automobiļu federācija un Fiesta R2 dīleris Baltic Motorsport Promotion. Tehnisko atbalstu nodrošina Chiptuning.lv, informatīvi palīdz Ātruma Cilts, Go4Speed.lv un Radio 101 Rūc.

Mārtiņš Dzenītis, „OKartes Autosporta Akadēmijas” preses sekretārs