Sezona: 2013
30.08 - 31.08.2013

Jaunumi

  • 03-09-2013 16:08

    Nauris Bruņinieks turpinās cīņu par trešo vietu Latvijas rallija čempionātā

    30. un 31. augustā Liepājas pusē norisinājās rallijs „Kurzeme 2013”, kura ietvaros notika Latvijas rallija čempionāta 7. posms un Latvijas rallijsprinta čempionāta 6. posms. Uz starta šajā rallijā izgāja abas „ANB Autosports” komandas ekipāžas. Trešo vietu rallija čempionāta R2 klasē izcīnīja Nauris Bruņinieks un Mārtiņš Vitkovskis, savukārt ar avāriju 6. rallijsprinta posms noslēdzās Atim Bruņiniekam un Edgaram Grīnam.

Kā jau ierasts, arī rallijā „Kurzeme 2013” R2 klasē norisinājās vienas no interesantākajām cīņām visā rallijā. Sākotnēji nopietni pretendenti uz uzvaru bija pirmās dienas līderi Mārcis Ķenavs un Ričards Vīksna, taču otrajā rallija dienā Mārča Ķenava ekipāžu piemeklēja tehniskas ķibeles un uzvaru svinēja Ralfs Sirmacis, kurš līdz ar to ir jau nodrošinājis sev šīgada čempiona titulu.

Izcīnot trešo vietu rallijā „Kurzeme”, Nauris Bruņinieks saglabā reālas iespējas cīnīties par trešo vietu Latvijas rallija čempionāta kopvērtējumā R2 klasē. Šobrīd, pēc septiņiem aizvadītiem posmiem, Naurim Bruņiniekam pietrūkst tikai 4 punkti līdz Okartes Autosporta Akadēmijas pilotam Kristapam Feldmanim.

„No sākuma likās, ka pēc vairāk kā mēneša ilgās pauzes esmu nedaudz zaudējis iemaņas, taču diemžēl šajā posmā tikai rallija beigu daļā atklājām elektronisku vainu, kuras dēļ automašīna negāja uz pilnu jaudu. Tikai 11. un 12. ātrumposmu nobraucu tādā līmenī, kā tam vajadzēja būt visa rallija garumā,” rallija norisi komentē Nauris Bruņinieks. „Mērķis ir pēdējā rallija posmā nobraukt maksimāli savā līmenī un cīnīties par trešo vietu sezonas kopvērtējumā,” tā Nauris Bruņinieks.

Tikmēr izstāšanos paralēli notiekošajā rallijsprinta 6. posmā piedzīvoja otra „ANB” komandas ekipāža – Atis Bruņinieks/Edgars Grīns, kuri šajā rallijsprinta posmā startēja ar sev neierasto „Renault Clio” automašīnu. Jau trešajā ātrumposmā ekipāža piedzīvoja avāriju. „Jau no pirmā ātrumposma nespēju īsti saprasties ar šo automašīnu. Ātrumkārba Clio slēdzās pavisam citādāk, līdz ar to bija jāmaina arī stenogramma. Trešajā ātrumposmā pieļāvām kļūdu un apgāzāmies,” komentē Atis Bruņinieks.

Neskatoties uz to, Ata Bruņinieka ekipāža saglabā iespējas cīnīties par čempiona titulu 2WD Open klasē Latvijas rallijsprinta čempionāta ietvaros. Tomēr par to, vai komanda stāsies uz starta pēdējā posmā, Atis vēl nav pārliecināts: „Tas viss vēl ir uz lielas jautājuma zīmes un atkarīgs no finansējuma.”

Latvijas rallija čempionāta R2 klases kopvērtējums pēc 7 posmiem (no 8):

1. Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs (Ford Fiesta R2), 104 punkti
2. Emīls Blūms/Andris Mālnieks (Ford Fiesta R2), 70 punkti
3. Kristaps Feldmanis/Artis Štrauss (Ford Fiesta R2), 53 punkti
4. Nauris Bruņinieks/Edgars Grīns, Mārtiņš Vitkovskis (Ford Fiesta R2), 49 punkti
5. Mārcis Ķenavs/Jānis Vīksna, Ričards Vīksna (Honda Civic), 38 punkti

Latvijas rallijsprinta čempionāta 2WD Open klases kopvērtējums pēc 6 posmiem (no 7):

1. Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs (Ford Fiesta R2), 57 punkti
2. Atis Bruņinieks/Edgars Grīns, Mārtiņš Vitkovskis (Ford Fiesta R2), 48,5 punkti
3. Valters Kļaviņš/Māris Višinskis, (Honda Civic Type-R), 29 punkti
4. Jānis Krickis/M. Šeflers, A.Mālnieks (VW Golf II), 24,5 punkti
5. Guntis Lielkājis/Vilnis Miķelsons (Ford Fiesta R2), 22,5 punkti

ANB autosports. Foto: Aigars Tīdmanis, Go4speed.lv

Jaunumi Tviterī: