Sezona: 2013
30.08 - 31.08.2013

Jaunumi

  • 31-08-2013 21:43

    Sirmacis putekļainos ātrumposmus pirmajā dienā uzskata par ļoti labu mācību stundu

    Milzīgie putekļi pirmās dienas ātrumposmos bija ļoti laba mācību stunda, uzskata rallija „Kurzeme” uzvarētājs priekšpiedziņas automašīnu klasē Ralfs Sirmacis.

„Pa tādu putekli nekad nebiju braucis, un sapratu, ka daudz jāmācās,” stāsta R. Sirmacis, kurš bija ļoti apmierināts ar abām rallija dienām. „Brīžiem bijām spiesti taustīties, jo trūka pieredzes braukšanai šādos apstākļos.”

R. Sirmacis ar stūrmani Māri Kulšu pēc uzvaras rallijā „Kurzeme” kļuvuši arī par šā gada Latvijas čempioniem savā klasē.

Par sezonas turpinājumu R. Sirmacis bija ļoti bažīgs un stāstīja, ka patlaban nav zināms, vai komandai būs finansējums, lai startētu Latvijas čempionāta pēdējā posmā rallijā „Latvija”. Viņš pieļāva iespēju, ka priekšroka, iespējams, varētu tikt dota „Sāremā” rallijam.

Rallija pirmajā dienā R. Sirmacim ļoti sīva spēkošanās izvērtās ar liepājnieku Mārci Ķenavu, kurš pēc pirmajiem septiņiem ātrumposmiem savu tuvāko sekotāju apsteidza par 1,09 sekundēm. Tomēr sestdiena M. Ķenavam sestdiena sākās ļoti neveiksmīgi – vispirms aizmirstu ķiveru dēļ tika nokavēta ierašanās laika kontrolē, par ko tika piešķirts sods, bet pēc astotā ātrumposma ekipāža bija spiesta izstāties bremžu problēmu dēļ.

Rallija „Kurzeme 2013” kopvērtējumā uzvarēja sacensību galvenais favorīts Georgs Gross ar stūrmani Raigo Molderu, kuri rallijā piedalījās ar ļoti spēcīgo „Ford Focus WRC” automašīnu. Līdz ar to G. Gross kļuvis par trīskārtējo rallija „Kurzeme” uzvarētāju.

Rallija pirmā diena aizritēja ļoti smagos apstākļos. Pirmajos trīs ātrumposmos sportisti cīnījās ar putekļu dēļ samazinātu redzamību. Rēķinoties ar gaidāmo tumsu un vēl arī miglu, kas sacensības padarītu ļoti bīstamas, tiesneši pieņēma lēmumu starta intervālu palielināt no vienas līdz divām minūtēm. Otrajā aplī atkārtotajos ātrumposmos trase bija nedaudz notīrījusies un putekļu bija nedaudz mazāk, tomēr šādos apstākļos ļoti liela nozīme bija precīzi pierakstītai stenogrammai un ekipāžas meistarībai.

Otrajā dienā situācija pagriezās par 180 grādiem, lija lietus, trase bija slapja un slidena.

Kopumā rallijam bija pieteikušās 105 ekipāžas, no kurām 37 startēs Latvijas, bet 34 – Igaunijas čempionāta ieskaitē, bet 27 ekipāžas veica saīsinātu distanci kā rallijsprinta dalībnieki. Līdz finišam netika 31 ekipāža.

Rallijs „Kurzeme” ir senākais un tradīcijām bagātākais rallijs Baltijas valstīs, kurš Liepājā notiek jau no 1965.gada. Liepāja pie sevis uzņēmusi Latvijas PSR un PSRS čempionāta posmus, pēc neatkarības atjaunošanas arī Lietuvas, Igaunijas, Krievijas čempionāta posmus. Vairākus gadus „Kurzeme” tika novērtēta arī kā labi organizēts Eiropas čempionāta posms.

Kopš 2010. gada „Kurzeme” kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus. 2010. gadā Liepājā notika gan rallijs, gan ūdensmotosporta un „SuperMoto” sacensības, nākamajā gadā vienlaikus norisinājās rallijs un „SuperMoto” sacensības, pērn – Latvijas Dragreisa čempionāta posms un „ProKart” kausa izcīņa kartingā.

Šogad Ātruma festivāls tika kuplināts ar Ziemeļeiropas „Streetbike Freestyle” čempionātu, kur trikus ar motocikliem rādīja un labāko noskaidroja spēcīgākie superbaiku braucēji no daudzām Eiropas valstīm.

Linda Brūdere – Ātruma Festivāla – Rallija „Kurzeme preses sekretāre”.

Jaunumi Tviterī: