Sezona: 2013
18.05 - 19.05.2013

Jaunumi

  • 19-05-2013 22:52

    Rally Talsi uzvar Tanaks, Čempionu kausu iegūst Butvils

    Ar notikumiem piepildītu 27,34 km garo ātrumposmu šodien noslēdzās Rally Talsi. Rallija uzvarētāja laurus plūca igauņi Ots Tanaks / Martins Jarveoja. Otrajā vietā, 26,90 sekundes aiz uzvarētāja, ierindojās vēl viena igauņu ekipāža Timmu Korge / Erki Pints. Tikmēr trešajā vietā ierindojās Raimonda Kisiela / Arņa Roņa ekipāža.

Visas dienas garumā starp Otu Tanaku un Alekseju Lukjanuku norisinājās spraigas cīņas, kurās tieši otrie bija iekrājuši 7,53 sekundes pārsvaru. Taču rezultātu arī šogad izšķīra tieši pēdējais sacensību ātrumposms, kura sākumā Lukjanuks kļūdījās un sabojāja auto aizmugurējo piekari. Tas pārvilka svītru cerībām par uzvaru. „Jau drīz pēc ātrumposma sākuma redzēju Lukjanuku / Arnautovu, tad arī sapratu, ka Rally Talsi uzvara ir rokā un galvenais ir nepieļaut muļķīgu kļūdu. Diemžēl šis ir autosports un šādas neveiksmes notiek. Šoreiz man paveicās, tomēr ļoti izbaudīju cīņu, tā bija ļoti sīva un visu ralliju braucu uz savu spēju robežas,” apmierināts par rezultātu stāsta Ots Tanaks.

Čempionu ieskaitē ciešākās spēkošanās par uzvaru norisinājās starp Igaunijas čempioniem Raineru Ausu / Simo Koskinenu un Lietuviešiem Dominiku Butvilu / Renatu Vaitkeviču. Arī šeit korekcijas ieviesa pēdējais ātrumposms, kurā Aus / Koskinen ekipāža pārsita riteni un pazaudēja iekrāto pārsvaru. „Man ir liels pārsteigums par uzvaru R4 klasē, taču vēl lielāks prieks ir par izcīnīto Čempionu kausu. Ļoti ceru, ka Talsos atgriezīšos arī nākamgad,” pēc apbalvojumu saņemšanas sajūsmināts ir Butvils. Čempionu ieskaitē otrais palika igaunis Rainers Aus, trešais Krievijas pārstāvis Grigorijs Tregubovs, bet slovāks Tomašs Ontrejs tehnisku iemeslu dēļ no cīņas izstājās jau rallija pirmajā dienā.

„Jau piekto gadu Talsos aizvadījām Čempionu ralliju un arī šogad tas bija spraigs un notikumiem bagāts. Ir patiess prieks, ka mūsu darbu novērtē gan sportisti, gan skatītāji, gan sacensību atbalstītāji. Esmu pārliecināts, ka arī nākamgad Talsu pusē vasara sāksies ar Čempionu ralliju,” sacensību noslēgumā gandarīts ir rallija organizators Raimonds Strokšs.

Tikmēr rallija īpašie viesi – ekipāža Šlēgelmilhs / Pumpurs - savā debijas rallijā, sacensību pēdējā ātrumposmā avarēja un bija spiesta izstāties. R2 klasē rallija otrā diena noritēja spraigi, un, Emīlam Blūmam piedzīvojot avāriju, droši līderpozīcijā nostiprinājās Ralfs Sirmacis. N4 ieskaitē uzvarētājs bija arī sacensību līderis Ots Tanaks, bet A+ grupā laurus plūca Raimonda Kisiela vadītā ekipāža.

Jānis Unbedahts, RA Motosport Preses sekretārs. Foto: Aigars Tīdmanis, go4speed.lv

Jaunumi Tviterī: