Sezona: 2013
18.05 - 19.05.2013

Jaunumi

  • 16-05-2013 16:07

    10 iemesli kāpēc apmeklēt Rally Talsi

    Līdz Rally Talsi startam atlikušas divas dienas, tāpēc esam sagatavojuši 10 iemeslus, kāpēc Latvijas Rallija čempionāta ceturtais posms 18. un 19. maijā būs neaizmirstams piedzīvojums.

1. Pilsētas ātrumposms

Pēc gada pārtraukuma rallija programmā atgriežas skatītāju iecienītais pilsētas ātrumposms, kurā šogad iekļauti vairāki sarežģīti elementi, kā arī ceļu posmi, kas ikdienas autosatiksmē netiek izmantoti. Speciālais pilsētas ātrumposms paredzēts sestdien, plkst. 19:30, kad autosportisti 4 km garajā distancē dosies divas reizes.

2. Ots Tanaks pret Alekseju Lukjanuku

Pirms piecām dienām Igaunijā, pēc 102 km garās Tallinna Ralli distances Otu Tanaku un Alekseju Lukjanuku šķīra vien 0,6 sekundes, kad pārāks izrādījās mājinieks. Talsos Tanakam būs 1. starta numurs, Lukjanuks startēs nākamais. Divcīņas otrā kārta ir tepat aiz stūra, Lukjanuks noteikti centīsies revanšēties un iepriecināt visus ASRT komandas atbalstītājus.

3. Haralds Šlēgelmilhs debitē rallijā

Haralda Šlēgelmilha starts formulas sacensībās ir ierasta lieta. Šoreiz talantīgais autosportists izlēmis pamēģināt spēkus sev pilnīgi svešā autosporta disciplīnā, kur braukšana noris pa grunts ceļiem un sānslīdes ir neatņemama sastāvdaļa. Debijas starts tiks aizvadīts ar jaudīgo Super2000 klases automašīnu, kas Latvijas rallijos sastopamas ļoti reti. Skatītājiem atliks novērtēt, vai ātrajam autosportistam dažu nedēļu laikā būs izdevies kvalitatīvi sagatavoties rallijam.

4. Strazde atkal met

Latvijas rallija klasika, Strazdes ātrumposms rallija programmā šogad iekļauts bez izmaiņām tā klasiskajā konfigurācijā. Šogad arī izdevies paveikt neticamo, lai leģendām apvīto Strazdes tramplīnu atkal atgrieztu dzīvē. Rallija organizatori, kopā ar ceļubūves speciālistiem ieguldījuši daudz darba, atgriežot ceļa profilu tā agrākajā izskatā, lai sportistu stenogrammās atkal būtu lasāms tik saistošais „T met”.

5. Sestdien redzēt varēs visu

Skatītājiem īpaši aizraujoša solās būt sestdiena jeb pirmā rallija diena, kad skatītājiem vairs nebūs jālauza galva, kuru no ātrumposmiem izlaist, kuru nē. Redzēt varēs visus. Sākot ar atklāšanu 13:00, ceremoniālo startu 14:30, dienas pirmo ātrumposmu plkst. 15:30 līdz pat dienas noslēdzošajam speciālajam pilsētas ātrumposmam 19:30 un sestdienas vakara koncertu 22:00, kurā uzstāsies Normunds Jakušonoks un Tipa orķestris.

6. Čempionu Rallijā bez čempioniem neiztikt

Rally Talsi arī šogad ir pulcējis čempionu cīņu dalībniekus. Cīņā par ceļojošo Čempionu kausu šogad redzēsim četrus pretendentus no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un tālās Slovākijas. Katrs no viņiem centīsies pierādīt, ka kļūšana par savas valsts čempionu nav bijusi nejaušība, bet gan ātras un prasmīgas braukšanas rezultāts, un izcīnītais Čempionu Kauss tam būtu tikai vēl viens apliecinājums.

7. Starptautiska cīņa R2 grupā

Trīs „OKartes Autosporta Akadēmija” ekipāžas, kurām konkurenci sastādīs Junior WRC startējušie Niko-Pekka Nieminen/ Mikael Korhonen no Somijas, kā arī vairākas citas ekipāžas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. R2 grupā kopumā redzēsim deviņas ekipāžas, kas viena otrai ceļu negriezīs un cīnīsies par katru sekundi, nodrošinot intrigu vēl tālu aiz rallija kopvērtējuma līderiem.

8. Klasiskā piedziņa vienmēr dzīva

Kad pieredzējušais autorallija speciālists Matīss Mežaks, pārsēžas vientilta aizmugures piedziņas Opel Ascona, tad viss kļūst diezgan skaidrs – gandarījums skatītājiem garantēts. Būs sānslīdes. Īsās sānslīdes. Un arī garās sānslīdes. Daudz sānslīžu, ko palaist garām vienkārši nebūs iespējams.

9. Vai Vorobjovs kāps uz goda pjedestāla

Rally Talsi būs jau sestais Latvijas Rallija čempionāta (LRČ) ieskaites rallijs, kurā nopelniem bagātais autobraucējs Jānis Vorobjovs cīnīsies par iespēju atkal kāpt uz goda pjedestāla. Trešajai vietai 2012. gada Rally Estonia, čempionāta izskaņā sekoja viena ceturtā vieta un izstāšanās. Arī šī gada sezona iesākusies mazāk veiksmīgi, trijos aizvadītajos posmos divas neveiksmes un vienīgie punkti gūti par sesto vietu Rally Liepāja-Ventspils otrajā posmā.

10. Subaru Impreza drifts pilsētas ātrumposmā

Visus klātesošos pilsētas ātrumposma skatītājus sagaida vēl viens īpašais pārsteigums, kad distancē pirms „0” ekipāžām ar Subaru Impreza automašīnu dosies Ervīns Ērglis. Pārsteigums tamdēļ, jo tā nav rallija, bet gan driftam īpaši pielāgota automašīna, kurā uzstādīts 5,0 litru V10 dzinējs ar 507 Zs jaudu. Tieši tik, lai mestu izaicinājuma cimdu Talsu pilsētas viltīgajiem līkumiem un visu 4 km garo ātrumposmu veiktu vienā garā sānslīdē. Nenokavē, drifteris Ērglis trasē dosies sestdien, neilgi pēc plkst. 19:00.

Viens iemesls, kas ļauj Rally Talsi priecēt Jūs arī šogad

Izmantojot izdevību, Rally Talsi vēlas pateikt paldies visiem saviem sponsoriem un atbalstītājiem, bez kuriem ralliju sarīkot nebūtu iespējams. Pirmkārt, paldies Talsu Novada pašvaldībai. Paldies sponsoriem Neste Oil un Mogo.lv, čempionu minerālūdenim „Siguldas minerālūdens”, kā arī oficiālajam auto no Nissan Norde. Paldies atbalstītājiem La Kalme, Ramirent, autoplius.lv, Ventspils Nafta Termināls, Canon IB Serviss, Krauzers un AlfaSLS. Paldies oficiālajam ziņu portālam Delfi un mediju partneriem Ātruma Cilts, Go4Speed, TV6, StarFM, Talsu Vēstis un TopGear Latvija. Paldies RMS Group par drošības nodrošināšanu un Guard Systems par GPS iekārtām. Paldies arī visiem draugiem Torley, Liepkalni, Karcher, Husqvarna, ecoRent, nomaGrupa, Talsu Centrs. Vislielākais paldies visiem, kuri nav šajā sarakstā, bet zina, ka bez Jūsu gādīgās rokas Rally Talsi nebūtu Rally Talsi.

Jānis Unbedahts, RA Motosport Preses sekretārs. Foto: Aigars Tīdmanis, go4speed.lv

Jaunumi Tviterī: