Sezona: 2016
06.05 - 07.05.2016

Jaunumi

  • 29-04-2016 14:06

    Liepājas sportisti nopietni gatavojas sezonas atklāšanas svētkiem Ātruma festivālā - rallijā “Kurzeme”

    Maija pirmajā nedēļas nogalē, 6.-7. maijā, gaidāmajā Ātruma festivālā - rallijā “Kurzeme” startēs piecas liepājnieku rallija ekipāžas un “UPB Energy” ātrumlaivu komanda desmit pilotu sastāvā, un Liepājas sportisti nopietni gatavojas sezonas atklāšanas svētkiem.

Šogad Ātruma festivāls notiks nedaudz neierastā gadalaikā. Rallija trases sacensībām ir gatavas, ūdens ātrumlaivu pilotiem – auksts, tomēr skatoties sinoptiķu solītajā laika prognozē, mūs gaida ļoti pavasarīgs pasākums,” šodien Liepājā notikušajā preses konferencē sacīja Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme” direktors Uldis Hmieļevskis.

Iepriekšējos gados bija ierasts, ka ātrumlaivu piloti Liepājā sezonu noslēdz, taču šogad šeit notiks sezonas pirmais posms, turklāt daudz agrāk nekā ierasts,” stāsta “UPB Energy” komandas pilots, pasaules un Eiropas čempions ātrumlaivām Mārtiņš Bergholcs. “Aukstais ūdens sportistiem dod stimulu braukt bez kļūdām, jo peldēties šajā laikā nevienam vēl negribas, tomēr ātrai braukšanai šie laikapstākļi netraucē. Zinu, ka ne es, ne mani konkurenti nebūs gatavi piekāpties, un brauksim, cik ātri varēsim.”

M. Bergholcs arī norāda, ka Liepājas ātrumlaivu komanda “UPB Energy”, kas ir seškārtēji Latvijas čempioni, arī šogad izvirzījusi visaugstākos mērķus.

Joprojām atmiņā ir patīkamās emocijas no pagājušā gada rallija, kad svinējām 50 gadu jubileju. Pagājušajā gadā rallijā “Kurzeme” izcīnīju godalgotu vietu, un šogad vēlos nobraukt vēl labāk, kaut arī uzvara sacensībās joprojām nav galvenais mērķis – ir jākrāj pieredze,” sacīja 16 gadu vecais rallija pilots Mārtiņš Sesks.

Esmu pārliecināts, ka nākamās nedēļas nogale būs lieliski svētki, jo pēc ziemas, kas bija tāda, kāda bija, visi rallija braucēji ir izslāpuši pēc sacensībām,” stāsta Jānis Bumbulis, Aigara Tīdmaņa ekipāžas stūrmanis. 

Nav labākas vietas, kur atsākt braukt – pa pazīstamiem ceļiem,” stāsta trīskārtējais Latvijas čempions Dans Leščs, kurš pēc vairāku gadu pārtraukuma nolēmis atgriezties rallijā. “Šoreiz rezultāts nebūs tik svarīgs, jo mērķis ir aizvest līdz finišam veselu mašīnu un atrast to braukšanas sajūtu, kas bija pirms pieciem gadiem.”

Uzziņa:

Rallijs “Kurzeme” būs šī gada pirmais grants rallijs Baltijas valstīs, jaunā Starptautiskās Automobiļu Federācijas (FIA) Baltijas rallija kausa pirmais posms, kā arī Latvijas rallija čempionāta 2. posms un Latvijas rallijsprinta čempionāta 3. posms.

Biļetes var iegādāties Biļešu servisa kasēs un “Bilesuserviss.lv”. Biļetes cena iepriekšpārdošanā ir 12 eiro, savukārt festivāla nedēļā, no 2. maija, biļetes uz visiem ātrumposmiem maksās 15 eiro. Bērniem līdz 14 gadu vecumam ieeja bez maksas, apmeklējot pasākumu vismaz viena pieaugušā pavadībā un uzrādot vecumu apliecinošu dokumentu.

Ātruma festivālu - ralliju “Kurzeme 2016” atbalsta “LDz Cargo”, Liepājas pilsēta, Liepājas osta, “Vega 1”, “Lauma Fabrics”, “If Apdrošināšana”, “UPB Energy”, “Canon IB Serviss”, “LDC Datortehnika”, “Ramirent”, “Cēsu Alus”, transportu nodrošina “Sixt”, oficiālais auto – “Nissan” no “Skandi Motors”.

Jaunumi Tviterī: