Sezona: 2012
12.05 - 13.05.2012

Jaunumi

  • 10-04-2012 11:08

    „Rally Talsi 2012” savu dalību apstiprinājuši seši čempioni, tostarp WRC zvaigzne Mads Ostbergs!

    Latvijas autorallija Čempionāta vasaras sezonu jau tradicionāli iesāks „Rally Talsi”, kas jau ceturto gadu pēc kārtas zināms arī kā Čempionu rallijs. Šogad, 12. un 13. maijā Talsos sacentīsies seši aktuālie rallija čempioni no piecām dažādām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Norvēģijas. Tāpēc atkal pienācis laiks uzdot par tradīciju kļuvušo jautājumu – vai latvieši pārspēs titulētos ārzemju viesus?

„Rally Talsi 2012” savu dalību apstiprinājis Pasaules rallija čempionāta (WRC) dalībnieks Mads Ostbergs ar stūrmani Jonu Andersonu, kuri nesenajā Portugāles rallijā izcīnīja savu pirmo WRC posma uzvaru un šā gada kopvērtējumā atrodas trešajā vietā. Uzlecošā rallija zvaigzne un 2011. gada Norvēģijas čempions autorallijā savu pirmo Pasaules rallija čempionāta posmu aizvadīja jau 19 gadu vecumā un šobrīd pārstāv „Adapta World Rally Team” komandu.„Rally Talsi 2012” Ostbergs startēs „MML Sports - ASRT” komandas sastāvā ar N4 grupas Mitsubishi Lancer Evo X, tādejādi izlīdzinot tehniskos spēka samērus ar citiem Čempionu rallija dalībniekiem.

Pērn jau otro gadu pēc kārtas par Latvijas čempionu autorallijā N4 grupā kļuva „LMT rallija komandas” ekipāža Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals, kuriem pagājušajā gadā cīņa par uzvaru Talsos beidzās pēdējā ātrumposmā pārsistas riepas dēļ. Šogad šī ekipāža startē arī Pasaules čempionāta „Rally Class” ieskaitē un Portugāles WRC posmā N4 grupā spēja izcīnīt augsto otro vietu.

Čempionu cīņās uz starta stāsies vēl viena ekipāža no Latvijas – Jānis Vorobjovs ar stūrmani Guntaru Zicānu, kuri pagājušo sezonu, braucot ar N4 grupas Mitsubishi Evo X, noslēdza kā Igaunijas čempioni autorallijā absolūtajā vērtējumā. Arī Igaunijas N4 grupas čempionu ekipāža Kaspars Koitla/Andres Ots cīnīsies par sava čempionu goda aizstāvēšanu Talsos.

Vitauta Šveda un Žilvina Sakalauska ekipāža šogad aizstāvēs ne tikai Lietuvas, Baltijas un NEZ čempionu godu, bet arī pērn Talsos izcīnīto Čempionu kausu. Savukārt Čempionu sarakstu noslēdz Dmitrijs Tagirovs, Krievijas sporta meistars un pagājušā gada Krievijas rallija čempions absolūtajā vērtējumā, kurš „Rally Talsi 2012” startēs kopā ar stūrmani Annu Zaveršinskaju.

„Man ir prieks rallija faniem un dalībniekiem paziņot šī gada Čempionu sastāvu. Šī būs lieliska iespēja gan vietējiem, gan ārvalstu sportistiem mēroties spēkiem ar vienu no vadošajām WRC ekipāžām. Turklāt vēl intriģējošāku to padara fakts, ka Mads Ostbergs uz starta stāsies ar N4 grupas rallija mašīnu. Gan sportistiem, gan skatītājiem maijā gaidāma aizraujoša nedēļas nogale,” stāsta sacensību organizators Raimonds Strokšs.

Kā ierasts, arī šogad „Rally Talsi” būs ne tikai autosporta sacensības, bet arī izklaides programma līdzjutējiem: dažādas aktivitātes Talsu pilsētā un neiztrūkstoši starp abām rallija dienām arī lielais koncerts un diskotēka Sauleskalna estrādē. Sīkāk par pasākuma programmu un biļešu iegādes iespējām tiks ziņots jau tuvākajā laikā.

Vairāk informācija par pasākumu atrodama www.rallytalsi.lv un www.draugiem.lv/rally_talsi

„Rally Talsi 2012” norisināsies 12. un 13. maijā Talsos un Talsu apkārtnē. „Rally Talsi 2012” ir Latvijas rallija čempionāta 3. posms un Baltijas rallija čempionāta 1. posms. Rallija sponsori: „Neste Oil”, „Lāčplēsis”, „Ramirent”, „Lakalme”. Oficiālais auto: „Ford”. Drošību nodrošina: „Secure”. Informatīvie sponsori: „Draugiem.lv”, „Autoplius.lv”, „TopGear Latvija”. Ātrumu nodrošina: „Ātruma Cilts”. Oficiālais foto: „Go4Speed.lv”. Atbalsta: „Canon”, „Swecon”, maiznīca „Liepkalni”, „Krauzers”, „Torley”, „Alfa SLS”, „Talsu autotransports”, „VCL”, „Talsu novada dome”, „Dardedze hologrāfija”, „Karcher”, „Adparts.lv”, „Red Bull”. Informatīvi atbalsta: „TV6”, „StarFM”, „Sportacentrs.com”, „Sporta Avīze”, „Kurzemes Radio”, „4rati.lv”, „Leta”, „Delfi”, „Talsu Vēstis”, „Whatcar.lv”.

Oskars Kaņeps-Kalniņš: "RA Motosport" preses sekretārs. Foto: Go4Speed.lv

Jaunumi Tviterī: